Zdravá a rýchla desiata pre školákov

07.10.2019

Každá mamička a každý školák to každý deň musia riešiť. Čo si pripraviť, ako si pripraviť nejakú desiatu do školy, aby si školáci zaplnili bruško, kým neskončí vyučovanie a neide sa na teplý obed. Ponuka receptov na desiatu je nespočetné množstvo, ale nájsť práve zdravší a ešte k tomu rýchly variant už možno vyžaduje premyslieť si zoznam potravín už pri nákupe

Zdravá a rýchla desiata pre školákov

Všetci to poznáme: ráno, než deti vôbec rozlepia oči, už majú len 20 minút do odchodu autobusu, a tak vôbec nerozmýšľajú nad tým, čo si strčia do tašky, aby mali v škole čo zajesť. V inom prípade si len vypýtajú peniaze od rodičov, aby si cez prestávku niečo dobré kúpili v školskej kantíne. Ale ako býva zvykom, v školských kantínach prevažujú polotovary, sladené nápoje, presolené pochutiny a sladkosti od výmyslu sveta. Takáto ponuka nemá nič spoločné s hodnotnou a vyváženou stravou. Preto je lepšie spraviť si aký taký plán, aby sme sa ráno nemuseli naháňať a baliť to, čo nám príde pod ruku.

Úplne najlepšie je pripraviť si a zabaliť desiatu večer. Ráno sa potom nemusíte plašiť a budete mať so svojím školákom viac času na pokojné raňajky. Pri výbere jedla, ktoré dávame nášmu dieťaťu, by sme mali myslieť nielen na to, aké zdravé by malo byť, ale aj na to, čo má náš potomok rád, čo mu chutí. Pretože nemá veľmi zmysel pripravovať mu extra výživné jedlo, keď ho napokon ani nezje alebo v horšom prípade v škole vyhodí. Máme pre Vás pár nápadov, ktoré všetkým deťom chutia a zároveň sú prínosné pre zdravie Vášho školáka.

1.     Syrovo-zeleninová nátierka, pečivo / ovocie (ružové hrozno stolové v Lidli v akcii)

Potrebujeme: maslo, tavený syr (Bambino vo Freshi v akcii), vajcia, soľ, paprika zeleninová, rajčiny, cibuľa
Postup: Do vymiešaného masla a topeného syra pridáme natvrdo uvarené a postrúhané vajcia, na jemno pokrájanú cibuľu, papriku a rajčiny. Podľa chuti osolíme a dobre vymiešame. Hotovú nátierku natrieme na chlebík. (FIT Chlieb celozrnný semienkový vo Freshi v akcii)

2.     Biely jogurt s nakrájaným ovocím (Červené jablká v Lidli v akcii) a s orieškami

3.     Rozmixovaný banán s kefírom

4.     Celozrnné pečivo s tvarohovou nátierkou, kvalitnou šunkou (Premiér morčacia šunka v Bille v akcii) a k tomu cherry paradajky

5.     Tortillové wrap - plnený zeleninou, potretý jogurtovým dressingom, pečenými kúskami kuraťa (z večere) alebo so syrom a kvalitnou šunkou

6.     Ovocný šalát s nasekanými orechmi a plátkami celozrnného chleba

7.     Syr cottage (Billa cottage cheese v akcii) so zeleninovými prstami (zelenina nakrájaná na prúžky, ktorými sa syr naberá) a ryžovými chlebíčkami

8.     Jablkové pyré (Dojčenská výživa v Lidli v akcii) so slnečnicovými semienkami a bielym tvarohom alebo jogurtom (Termix do vrecka Nika vo Freshi v akcii)

 

Raz týždenne nechajte svojho potomka, aby si desiatu pripravilo samo podľa vlastnej voľby. Potom desiatu skontrolujte a vysvetlite mu, ktoré potraviny sú v poriadku a ktoré by v zdravej desiate nemali byť a z  akého dôvodu. Uvidíte, že si bude snažiť pripraviť tú najvhodnejšiu desiatu, keď zistí, že mu dôverujete.

 

Mohlo by vás zaujímať

Naspäť do školy – vybavte svojho školáka

Ide vaše dieťatko do prvej triedy a vy stále dokola skúmate zoznam, či máte všetko? Zistili sme za vás, čo je naozaj nutnosť. Skontrolujte si to spoločne s nami.

Dokonalé letné osvieženie: domáce zmrzliny

Ešte máme stále leto, horúce dni nás nútia vyberať si chladnejšie pokrmy, a k tým patrí jednoznačne zmrzlina.

Piknik s priateľmi. Čo vám nesmie chýbať v košíku?

Leto volá po dobrodružných zážitkoch a jedným zo spôsobov, ako si spríjemniť pobyt vonku je piknik. Nielen že sa na pikniku nadýchate čerstvého vzduchu, ale porozprávate sa s rodinou či priateľmi a popri tom sa príjemne najete a popijete.

Nová služba v dm, nechajte si poradiť od beauty poradkyne

Od mája 2019 môžu byť zákazníčky drogérií dm v niektorých filiálkach ostať príjemne prekvapené.

Otváracie hodiny na sviatok svätého Cyrila a Metoda

V piatok 5. júla bude mať celé Slovensko štátny sviatok svätého Cyrila a Metoda, počas ktorého budú prevádzky našich hypermarketov a supermarketov zo zákona zatvorené. Máme pre Vás stručný prehľad o tom, ako budú naše obchody otvorené.

Ako zbaliť dieťa na tábor a na nič nezabudnúť

Aký program chystáte pre vaše deti na tohtoročné letné prázdniny, na ktoré sa všetky deti tešia? Uvažovali ste nad detským letným táborom?

Kam na Deň detí

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa každoročne oslavuje 1. júna. Na Slovensku sa tento sviatok slaví už od roku 1952. Tento deň je venovaný predovšetkým deťom, a tak rodičia sa v mnohých krajinách snažia urobiť tento deň svojim deťom výnimočným. Niekedy ide len o uvolnenie od úloh doma, alebo rodičia povolia viac čokolády. Dobrým nápadom ako oslaviť Deň detí je zorganizovať pre deti nejaký výlet v slovenských lokalitách. Naše obce už tradične ponúkajú akcie venované deťom.

Zahájenie grilovacej sezóny

Teraz v máji nám slnečné lúce pekne zohrievajú zem, preto mnohí z nás uvažujú o stolovaní vonku pod holým nebom. Na to sú ako stvorené tradičné grilovačky alebo barbecue party či opekačky. Tak si nachystajme kvalitný gril, inšpirujme sa zaujímavými receptami a poďme s priateľmi grilovať.

Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Veľká noc sa blíži rýchlym tempom a aj vy rozmýšľate nad tým, ako sa orientovať v otváracích hodinách počas veľkonočných sviatkov? Predsa len, sviatky trvajú od Zeleného štvrtka do Veľkonočného pondelka a vy určite chcete mať všetko nakúpené, čo treba, aby ste si pokojne mohli vychutnať veľkonočné hody. Prinášame vám stručný prehľad o tom, ako sú naše najväčšie reťazce otvorené.

Netradičné zdobenie veľkonočných vajíčok

S veľkou radosťou môžeme povedať, že jar sa nám už oficiálne začala, stromy začínajú kvitnúť, vtáčiky spievajú svoje jarné árie, vonku sa citelne oteplilo a teraz je ten správny čas rozprávať sa o prípravách na Veľkú noc, pretože tá sa blíži. Už sme vám predstavili nápady na veľkonočné recepty, teraz sa budeme zaoberať farbením a zdobením veľkonočných vajíčok.

Najobľúbenejšie letáky


Informujeme spotrebiteľov, ktorým predávame výrobky alebo poskytuje služby, že majú podľa českého zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosúdne riešenie spotrebiteľského sporu z príslušnej zmluvy. Subjektom mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov je Česká obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869 (www.coi.cz).

Sprevádzkovateľom tohto serveru je MAFRA, a.s., so sídlom Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 1328. Spoločnosť MAFRA, a.s. je členom koncernu AGROFERT.