Ako zbaliť dieťa na tábor a na nič nezabudnúť

26.06.2019

Aký program chystáte pre vaše deti na tohtoročné letné prázdniny, na ktoré sa všetky deti tešia? Uvažovali ste nad detským letným táborom?

Ako zbaliť dieťa na tábor a na nič nezabudnúť

Detský letný tábor zvyčajne organizujú detské kluby a školy v období letných prázdnin, ktorý trvá od  1 týždňa až 3 týždne. Existujú aj prímestské letné tábory, kde ráno dieťa vyložíte, tam pobudne celý deň a večer sa vracia domov. Obidva varianty majú svoje výhody. Detský tábor na niekoľko dní v kuse vás celkom odbremení od starostlivosti a vaša ratolesť zažije veľa mimoriadne zaujímavých chvíľ spolu s ostatnými deťmi, naučí sa samostatnosti, obratnosti, skamaráti sa s deťmi z iných miest a nadobudne nové skúsenosti.

Prímestký tábor je trochu iný, dieťa máte viac pod kontrolou, pretože každú noc spí doma, avšak taktiež tam vie tráviť príjemný čas s ostatnými rovesníkmi. Úlohou rodičov je nielen zaplatiť tábor, ale aj naň svoje dieťa pripraviť. Nižšie sa dozviete, čo všetko si dieťa potrebuje zobrať so sebou.

Aby sa na nič nezabudlo, dôležité je urobiť si najprv zoznam vecí, ktoré potrebujete zabaliť. Mnohé organizácie, ktoré tábory organizujú, vám dopredu dajú vytlačený zoznam vecí, ktoré dieťa musí so sebou mať. To vám uľahčí prácu a ľahko si môžete skontrolovať, či máte všetko. V takýchto zoznamoch sú základné veci ako teplé oblečenie, oblečenie na teplé dni, športové oblečenie, plavky, pyžamo, hygienické potreby, uteráky, plecniak, repelent, mlieko na opaľovanie, spoločenské hry, písacie potreby, doklady, mobil, nabíjačku a nejakú hotovosť.

Vždy musíte počítať s tým, aj keď je práve horúce leto, že môžu prísť aj chladnejšie dni a noci, preto je nutné zabaliť aj dlhé nohavice alebo tepláky, mikinu a nepremokavú bundu, pršiplášťtenisky. Keď je teplo a tábor má k dispozícii kúpanie, nezabudnite na plavky, k tomu pribaľte hocijakú pokrývku hlavy, najlepšie šiltovkuslnečné okuliare. Takmer každý druh táboru poskytuje športové vyžitie, takže musíte zabaliť aj niekoľko pohodlných legín, kraťasov, teplákovtričiek. Z hygienických potrieb potrebujete zabaliť mydlo, šampón, krém na opaľovanie proti spáleniu od slnka, repelent proti komárom a kliešťom. Na výlety deti potrebujú plecniak, do ktorého si môžu dať fľašu s vodou, občerstvenie a peniaze. Voľné chvíle si deti môžu spestriť hraním spoločenských hier, postačia aj obyčajné karty. Dať deťom hotovosť nie je nutnosť, ale je to vhodné, pretože deti si chcú z času na čas kúpiť napríklad nanuk, zmrzlinu, vodu, sladkosť alebo suvenír. Odporúčame, aby ste to s peniazmi nepreháňali, pretože deti v táboroch majú raňajky, obedy, večere a hotovosť slúži len na drobnosti. Aby ste mohli byť s deťmi v kontakte, nezabudnite na mobilnabíjačku – pokiaľ to nie je tábor, kde  je táto technika zakázaná. Pozrite si názorný príklad zoznamu na destký tábor.

 

Oblečenie

 • šiltovka proti slnku, tenká čiapka v prípade veterného počasia
 • niekoľko kusov spodnej bielizne, tielka, bavlnené i tenké ponožky
 • pohodlné pyžamko
 • tričká s krátkym a dlhým rukávom
 • dlhé nohavice
 • aspoň 2-3 tepláky
 • krátke nohavice, šortky, bermudy
 • teplý sveter, rolák
 • letná vetrovka
 • pršiplášť
 • plavky

 

Obuv a ďalšie dôležité veci

 • prezúvky (papuče)
 • nepremokavá obuv
 • tenisky
 • vak na výlety
 • fľaška na vodu alebo čaj
 • slnečné okuliare

 

Hygienické potreby:

 

Iné:

 • lieky, pokiaľ ich dieťa na predpis užíva (antihistaminiká a pod.)
 • preukaz poistenca
 • vyplnený zdravotný dotazník
 • potvrdenie od lekára na pobyt v tábore
 • telefónne čísla na rodičov
 • drobné vreckové

 

Ešte jedno odporúčanie: začnite s balením aspoň dva dni vopred, aby ste stihli zohnať ešte niečo, čo ste zabudli.

Mohlo by vás zaujímať

Zdravá a rýchla desiata pre školákov

Každá mamička a každý školák to každý deň musia riešiť. Čo si pripraviť, ako si pripraviť nejakú desiatu do školy, aby si školáci zaplnili bruško, kým neskončí vyučovanie a neide sa na teplý obed. Ponuka receptov na desiatu je nespočetné množstvo, ale nájsť práve zdravší a ešte k tomu rýchly variant už možno vyžaduje premyslieť si zoznam potravín už pri nákupe

Naspäť do školy – vybavte svojho školáka

Ide vaše dieťatko do prvej triedy a vy stále dokola skúmate zoznam, či máte všetko? Zistili sme za vás, čo je naozaj nutnosť. Skontrolujte si to spoločne s nami.

Dokonalé letné osvieženie: domáce zmrzliny

Ešte máme stále leto, horúce dni nás nútia vyberať si chladnejšie pokrmy, a k tým patrí jednoznačne zmrzlina.

Piknik s priateľmi. Čo vám nesmie chýbať v košíku?

Leto volá po dobrodružných zážitkoch a jedným zo spôsobov, ako si spríjemniť pobyt vonku je piknik. Nielen že sa na pikniku nadýchate čerstvého vzduchu, ale porozprávate sa s rodinou či priateľmi a popri tom sa príjemne najete a popijete.

Nová služba v dm, nechajte si poradiť od beauty poradkyne

Od mája 2019 môžu byť zákazníčky drogérií dm v niektorých filiálkach ostať príjemne prekvapené.

Otváracie hodiny na sviatok svätého Cyrila a Metoda

V piatok 5. júla bude mať celé Slovensko štátny sviatok svätého Cyrila a Metoda, počas ktorého budú prevádzky našich hypermarketov a supermarketov zo zákona zatvorené. Máme pre Vás stručný prehľad o tom, ako budú naše obchody otvorené.

Kam na Deň detí

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa každoročne oslavuje 1. júna. Na Slovensku sa tento sviatok slaví už od roku 1952. Tento deň je venovaný predovšetkým deťom, a tak rodičia sa v mnohých krajinách snažia urobiť tento deň svojim deťom výnimočným. Niekedy ide len o uvolnenie od úloh doma, alebo rodičia povolia viac čokolády. Dobrým nápadom ako oslaviť Deň detí je zorganizovať pre deti nejaký výlet v slovenských lokalitách. Naše obce už tradične ponúkajú akcie venované deťom.

Zahájenie grilovacej sezóny

Teraz v máji nám slnečné lúce pekne zohrievajú zem, preto mnohí z nás uvažujú o stolovaní vonku pod holým nebom. Na to sú ako stvorené tradičné grilovačky alebo barbecue party či opekačky. Tak si nachystajme kvalitný gril, inšpirujme sa zaujímavými receptami a poďme s priateľmi grilovať.

Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Veľká noc sa blíži rýchlym tempom a aj vy rozmýšľate nad tým, ako sa orientovať v otváracích hodinách počas veľkonočných sviatkov? Predsa len, sviatky trvajú od Zeleného štvrtka do Veľkonočného pondelka a vy určite chcete mať všetko nakúpené, čo treba, aby ste si pokojne mohli vychutnať veľkonočné hody. Prinášame vám stručný prehľad o tom, ako sú naše najväčšie reťazce otvorené.

Netradičné zdobenie veľkonočných vajíčok

S veľkou radosťou môžeme povedať, že jar sa nám už oficiálne začala, stromy začínajú kvitnúť, vtáčiky spievajú svoje jarné árie, vonku sa citelne oteplilo a teraz je ten správny čas rozprávať sa o prípravách na Veľkú noc, pretože tá sa blíži. Už sme vám predstavili nápady na veľkonočné recepty, teraz sa budeme zaoberať farbením a zdobením veľkonočných vajíčok.

Najobľúbenejšie letáky


Informujeme spotrebiteľov, ktorým predávame výrobky alebo poskytuje služby, že majú podľa českého zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosúdne riešenie spotrebiteľského sporu z príslušnej zmluvy. Subjektom mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov je Česká obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869 (www.coi.cz).

Sprevádzkovateľom tohto serveru je MAFRA, a.s., so sídlom Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 1328. Spoločnosť MAFRA, a.s. je členom koncernu AGROFERT.