Adventná výzdoba

Adventná výzdoba

Tohto času sa nám „zvianočnieva“, určite rozmýšľame nad darčekmi a tešíme sa na vianočné sviatky strávené s rodinou. Tento adventý čas si zvykneme robiť vianočnú atmosféru tematickou dekoráciou.

Alfa a omega adventnej výzdoby je adventný veniec, ktorý si môžeme doma sami vyrobiť alebo ho už hotový kúpiť. Rozhodnutie je iba na vás, ale určite výsledok bude stáť za to, pretože nič nie je romantickejšie než pozorovanie svietiacej sviečky na krásne vyzdobenom adventnom venci. Prinášame vám inšpiráciu, ako si vyzdobiť adventný veniec.

Na výrobu adventného venca budete potrebovať slamený veniec alebo polystyrénový, ktorý kúpite v záhradnických potrebách alebo jednoducho v kvetinárstve. Dostupné sú v rôznych veľkostiach. Na veniec použite vetvičky ichličnanov, najlepšie z jedličky. Tieto vetvičky postupne okolo venca prichytíte drôtikom tak, aby ihličie drôtik aj veniec prekrývalo. Postupujte tak, aby vrcholce vetvičiek prekrývali spodok ďalších vetviček, a tak to uviazať okolo celého venca. Keď máte základ hotový, ide na rad zdobenie venca.

Zdobenie venca závisí viac menej od vašej fantázie. Veniec môžete zdobiť prírodnými materiálmi alebo umelohmotnými, prípadne môžete ozdoby kombinovať spolu. Medzi prírodné dekorácie patria najčastejšie šípky, šišky, gaštany, celá škorica či badián. Krásne vyzerajú aj sušené kvety. Dobrým nápadom a najmä vkusným sú sušené plátky ovocia. Nasušte si kolieska pomaranča, citrónu alebo jabĺčka, napríklad ich len položíte na teplý radiátor a krásne vám vyschnú. Ozdoby nalepte na veniec, najlepšie z dekoratívnou silikónovou pištoľou alebo iným lepidlom.

Zdobením vytvorte farebné ladenie tak, že budete kombinovať buď len studené tóny alebo teplý nádych, napríklad pekná je kombinácia zlatej a červenej, a striebornej a modrej. Samozrejme farby si môžete nakombinovať podľa vašej chuti a vášho vkusu. Adventné sviece môžete ponapichovať na držiaky, ktoré si kúpite v kvetinárstve, a poukladať ich na veniec buď do štvorca, alebo do trendy polkruha. V ponuke sú sviečky, ktoré sú rovnako veľké, ale predávajú sa aj sviečky v rôznych veľkostiach, od najväčšej po najmenšiu. Veľmi moderné je teraz robenie adventného venca na akomkoľvek podnose, kde sa popri zdobení poukladajú sviece vedľa seba. Už je na vás, aký veniec si vyberiete a spravíte si neopakovateľnú atmosféru Vianoc.
Reklama
     
Reklama
Reklama