Ako si vyrobiť vlastnú veľkonočnú výzdobu

V týchto dňoch vítame jar, vonku sa pomaly ale isto otepľuje a vy možno rozmýšľate o tom, ako si vyzdobíte dom alebo byt či len interiér, aby to bolo v zanmení prichádzajúcej jari a blížiacej sa Veľkej noci. My vám dávame pár tipov, ako si jednoducho sami doma vyrobíte veľkonočnú výzdobu a dokonca aj ušetríte.

Ako si vyrobiť vlastnú veľkonočnú výzdobu

Najjednoduchšie ako si urobiť doma veľkonočnú atmosféru je nasadenie travičky (jačmeňa) do kvetináča a potom, keď vyrastie, ponapichovať do nej zajačiky na paličke, maľované vajíčka, kuriatka, vtáčiky, čo len si doma vyrobíte, alebo kúpite v kvetinárstve.

Dobrým nápadom je zohnať si mističku z prírodného materiálu, ale postačí aj taká, ktorú máte doma, a naplníte ju umelým machom, trávou alebo slamou. Následne si kúpite tie malé kuriatka, ktoré nám tak pripomínajú detstvo, a jednoducho tie kuriatka poukladáte do mističky.

Nikdy nič nepokazíte, keď budete dom dekorovať maľovanými vajíčkami – kraslicami. Jednoducho vajíčka poukladajte do misky alebo na tácku. Orginálnym nápadom je dať vyfúknuté a namaľované vajíčka do sklenenej priesvitnej nádoby, ktorá má vrchnák, zatvoríte a vrch ozdobíte stužkou.

Jarnú atmosféru dopĺňajú typické jarné rastlinky, ktoré v kvetináči už kúpite. Keď ich presadíte do sklenenej širokej vázy vystlanej machom, budú vám hyacinty, narcisy alebo prvosienky robiť radosť ešte dlhú dobu. Mach vo váze pekne vynikne, a k tomu ešte udrží potrebnú vlahu.

Keď máte doma sviecen, môžete ho použiť ako veľkonočnú dekoráciu tak, že jednotlivé časti na sviečky vysteliete machom a na vrch uložíte maľované vajíčka, alebo veľkonočné zvieratká ako sú barančeky, zajačiky, kuriatka, sliepky a tak podobne.

Nesmieme zabudnúť na dekoráciu na dverách. V kvetinárstve si kúpite prútený základ a naňho budete lepiacou pištoľou (inak skvelý pomocník pri dekorovaní) lepiť vajíčka, kvietky, zvieratká, prútiky a podobne. Na dverách skvelo vynikne aj prútený veniec, ktorý ozdobíte obdobne, môžete pridať aj farebné stužky.

Reklama

Informujeme spotrebiteľov, ktorým predávame výrobky alebo poskytuje služby, že majú podľa českého zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosúdne riešenie spotrebiteľského sporu z príslušnej zmluvy. Subjektom mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov je Česká obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869 (www.coi.cz).

Sprevádzkovateľom tohto serveru je MAFRA, a.s., so sídlom Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 1328. Spoločnosť MAFRA, a.s. je členom koncernu AGROFERT.