Ako ušetriť pri nákupe krmiva pre domácich miláčikov

Ako ušetriť pri nákupe krmiva pre domácich miláčikov

Domácich miláčikov, či už ide o psy alebo mačky, považujeme za milovaných členov domácnosti a chceme pre nich len to najlepšie. Od starostlivosti o nich, výbehu, až po kŕmenie. Neraz musíme na kŕmivo vyhradiť nemalé finančné prostriedky, nie je to vždy lacná záležitosť.

Niekedy máme ale problém zhodnotiť cenu a odpovedajúcu kvalitu. Nechceme kupovať predražené značkové krmivo, ale ani sa nespokojíme s najlacnejšou variantou, ktorá našim zvieratkám neuspokojí výživové potreby. Ako sa teda máme zorientovať v tom nesmiernom množstve výrobkov pre mačky a psov? Ako vyberieme kvalitné a zároveň akciové krmivo pre našich zvieracích miláčikov?

V prvom rade hľadajte vhodné krmivo pre druh vášho psíka alebo mačičky. Zohľadnite jeho plemeno, ale najmä vek. Iné granulky sú pre šteniatka a iné sú vhodné pre dospelých psov. Také isté kritérium platí aj pre mačky. Pri výbere  sa zamerajte na krmivá, ktoré vám odporučili vaši známi, ľudia, ktorí majú skúsenosti s chovom zvierat, prípadne si nechajte poradiť od odborníka v špeciálnom obchode so zvieracími potrebami. Pretože kvalita by mala byť na prvom mieste. Ako príklad by sme mohli povedať názor chovateľa psov, ktorý hovorí, že nekvalitné krmivo síce psa zasýti, ale takmer všetko vylúči bez toho, aby si z toho zobral výživné látky pre telesné funkcie.

Krmivo sa dá kúpiť v špecializovaných kamenných obchodoch, ale tam nájdeme akciu menej často. Vo veľkých obchodných reťazcoch je väčší výber značiek krmív a vždy na jedno nájdete akciu alebo zľavu. Tú môžete potom využiť vo váš prospech. Pokiaľ ste s krmivom spokojní a poznáte danú značku, odporúčame nakúpiť viac balení, a tak ušetríte až do 30%  z pôvodnej ceny. Veľký výber krmív nájdete na internete, kde sú šasto v ponuke akciové ceny pri kúpe 3 a viac balení naraz. Nielenže budete mať nachystanú zásobu dopredu, ale aj ušetríte. Takže kupovať viac balení v akcii sa často oplatí najviac. Môžete si byť istí, že u nás nájdete vždy krmivo v akcii.
Reklama
     
Reklama
Reklama

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac info OK