Ako ušetriť pri nákupe mliečnych výrobkov

Ako ušetriť pri nákupe mliečnych výrobkov

Vo výžive ako sú mlieko a mliečne výrobky dôležitými potravinami. Pre organizmus sú významným zdrojom vápnika, ktorý je potrebný pre zdravý rast a vývoj kostí a zubov.

Najviac vápnika nájdete v jemnom tvarohu, najmenej v bielom jogurte. Ďalšie mliečne výrobky sú napríklad kravské mlieko, kozie mlieko, acidofilné mlieko, cmar, kefír, žervé, hermelín ,niva a iné. Keďže ide o potraviny, ktoré priemerná slovenská rodina užíva denne, je na mieste, aby sme si vytvorili istý prehľad o tom, ako ušetriť pri nákupe mliečnych výrobkov.

Vo veľkých obchodných reťazcoch, ale aj v tých malých nájdete často akcie, napríklad v určité dni sú niektoré mliečne výrobky, konkrétne jogurty, lacnejšie aj o 30%. Je potrebné sledovať letáky. Taktiež sa stretnete s mliečnymi výrobkami, ktoré sú vo výhodných väčších baleniach, čo občas znižuje cenu na jeden produkt. Obchody dokonca ponúkajú tzv. zlacnený regál, kde nájdete výrobky s končiacim dátumom spotreby, medzi nimi nájdete aj mliečne výrobky, ktoré ale spotrebujte čo najskôr. Čo sa týka mlieka, ktoré Slováci spotrebujú najviac z mliečnych výrobkov, spravidla je lacnejšie trvanlivé mlieko než čerstvé; a úplne najlacnejšie vás vyjde čerstvé mlieko z mliečneho automatu, ktoré ale treba pred užitím prevariť. Jogurty sú lacnejšie tie biele. Ochutené, respektíve ovocné, sú drahšie.
Reklama
     
Reklama
Reklama

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac info OK