Ako ušetriť pri nákupe mliečnych výrobkov

Ako ušetriť pri nákupe mliečnych výrobkov

Vo výžive ako sú mlieko a mliečne výrobky dôležitými potravinami. Pre organizmus sú významným zdrojom vápnika, ktorý je potrebný pre zdravý rast a vývoj kostí a zubov.

Najviac vápnika nájdete v jemnom tvarohu, najmenej v bielom jogurte. Ďalšie mliečne výrobky sú napríklad kravské mlieko, kozie mlieko, acidofilné mlieko, cmar, kefír, žervé, hermelín ,niva a iné. Keďže ide o potraviny, ktoré priemerná slovenská rodina užíva denne, je na mieste, aby sme si vytvorili istý prehľad o tom, ako ušetriť pri nákupe mliečnych výrobkov.

Vo veľkých obchodných reťazcoch, ale aj v tých malých nájdete často akcie, napríklad v určité dni sú niektoré mliečne výrobky, konkrétne jogurty, lacnejšie aj o 30%. Je potrebné sledovať letáky. Taktiež sa stretnete s mliečnymi výrobkami, ktoré sú vo výhodných väčších baleniach, čo občas znižuje cenu na jeden produkt. Obchody dokonca ponúkajú tzv. zlacnený regál, kde nájdete výrobky s končiacim dátumom spotreby, medzi nimi nájdete aj mliečne výrobky, ktoré ale spotrebujte čo najskôr. Čo sa týka mlieka, ktoré Slováci spotrebujú najviac z mliečnych výrobkov, spravidla je lacnejšie trvanlivé mlieko než čerstvé; a úplne najlacnejšie vás vyjde čerstvé mlieko z mliečneho automatu, ktoré ale treba pred užitím prevariť. Jogurty sú lacnejšie tie biele. Ochutené, respektíve ovocné, sú drahšie.
Reklama
     
Reklama
Reklama