Ako ušetriť pri nákupe na vianočný stôl

Ako ušetriť pri nákupe na vianočný stôl

Teraz už je ten čas rozmýšľať nad tým, čo všetko potrebujete kúpiť na vianočný stôl.

Obchody sú plné potravín a spotrebného tovaru a máte si z čoho vyberať. Len obchodné reťazce ponúkajú potraviny ale aj darčeky na jednom mieste, preto je pre vás časovo výhodné vybrať sa do nejakého supermarketu alebo hypermarketu. Tieto obchody väčšinoou ponúkajú tie najakciovejšie ceny na produkty, pretože medzi sebou zohrávajú konkurenčný boj o zákazníka, takže najvýhodnejšie je vybrať sa do nejakého obchodného reťazca než nakupovať u maloobchodníka. Nevýhodou je akceptovať dav ľudí, ktorí si pre seba snažia získať potrebné vianočné nákupy. Na vianočný stôl toho v našich končinách potrebujete celkom dosť, preto sa postupne pozrieme na potraviny, ktoré potrebujete na jednotlivé chody. Tento zoznam je orientačný, pretože chody sa od kraja ku kraju líšia.

Základom sú hlavné chody ako oblátka, polievka „kapustnica“, vyprážané ryby, zemiakový šalát a „bobaľky“. Môžu sa podávať aj pirohy a hubová mačanka. Oblátky sú teraz takmer všetky v akcii, je potrebné sledovať letáky, nech vám akcie v jednotlivých obchodnoch neuniknú. Obchody mávajú vlastné značky základných produktov, ktoré sú v podstate lacnejšie než iné značkové produkty. Neznamená to však, že sú kvalitatívne horšie, práve naopak, niektoré sa môžu pochváliť vynikajúcou kvalitou. Vlastnú značku produktov má napríklad Tesco, Lidl alebo Kaufland. Určite pod ich značkou nájdete aj kyslú kapustu. Hríby do polievky najradšej použite domáce z lesa, pretože kupované vám určite navýšia rozpočet. Klobásky sú v predaji aj tzv. vianočné, ktoré bývajú v akcii. Rozmyslite si, akú rybu na vyprážanie si vyberiete, pretože je to celkom drahá záležitosť. Je rozdiel v cene, ak si kúpite tresku alebo lososa. Napriek tomu tresku neodporúčame, pretože pri pečení sa rozpadáva. Ingrediencie na zemiakový šalát sa tiež dajú kúpiť lacnejšie pod nálepkou vlastnej značky obchodu. Niekedy je rozdiel v cene až dvojnásobný. Pečivo opekance na bobaľky sa v týchto dňoch dá kúpiť v akcii.

Odporúčame vám si urobiť pred nákupom nákupný zoznam, aby ste kúpili naozej len to, čo potrebujete, pretože chodením medzi regálmi môžete nakúpiť plno vecí, ktoré vlastne ani nevyužijete a utratíte za to veľa peňazí.

Prajeme vám príjemné vianočné nakupovanie!
Reklama
     
Reklama
Reklama