Ako ušetriť pri upratovaní

Ako ušetriť pri upratovaní

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami nie jedna gazdinka rozmýšľa nad predvianočným upratovaním celého domu alebo bytu a láme si hlavu, ako to spraviť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. My vám ponúkame zopár tipov a rád ako si poradiť so špinou v domácnosti. Ideme na to!

Vysávanie podláh by malo byť samozrejmosťou pred tým, než začnete rozmýšľať nad tým ako zmyť koncovú špinu, ktorá sa nedá povysávať. Hovoríme o vysávaní, pretože zametaním sice nejaký ten prach zachytíte, ale väčšinu len rozprášite naokolo. Na umývanie si vyberte prípravok určený na vás typ podlahy, či už ide o laminátové podlahy alebo drevené podlahy. V obchodoch nájdete široké spektrum prípravkov. Môžete si ale kúpiť aj tzn. univerzálny čistič, ktorým poumývate viac druhov povrchov. Na čistenie kobercov odprúčame konkrétny čistič na koberce Vanish 3v1.

Kuchyňu je vhodné poumývať dezinfekčným prostriedkom určeným do kuchyne, tak sa zbavíte nie len nečistôt, ale aj baktérií. Umývanie iba čistou vodou sa nemusí oplatiť, špina z kuchyne ide ťažko odstrániť a špinu len rozotriete. Pokiaľ chcete poradiť jeden z ďalších univerzálnych prostriedkov, tak je to kvalitný saponát, ktorý odmašťuje, napríklad Jar alebo Pur.

Pri upratovaní sanity v kúpelni môžete použiť spomínané univerzálne čističe, alebo si vybrať taký, ktorý je určený pre kúpelne. Tie zväčša obsahujú zložku na odstraňovanie vodného kameňa, čo vám pomôže vyleštiť vodovodné kohútiky a kachličky. Nezabudnite na závesy do WC, ktoré udržia WC čistejšie do ďalšieho umývania. Na trhu je napríklad značka Domestos.

Poobzerajte sa v letákoch (napríklad na našom portáli), kde najvýhodnejšie kúpite čistiace prostriedky, takmer vždy je v nejakom obchode zľava alebo akcia.

Nakoniec by sme chceli spomenúť aj prírodné univerzálne čistice ako je ocot alebo citrón. Ocot celkom dobre odstraňuje vodný kameň, citrón zasa môžete použiť ako záves do WC – keď ho pokvapkáte nejakým esenciálnym olejom, pri každom spláchnutí tak získate peknú vôňu.
Reklama
     
Reklama
Reklama