Ako ušetriť pri vybudovaní záhradky

Ako ušetriť pri vybudovaní záhradky

Sezóna je v plnom prúde, leto je pred nami a aj vy radi trávite teplé letné dni na terase vášho domu? Celú atmosféru vám môže urobiť pekne vybudovaný a zladený exteriér, presnejšie záhrada, v ktorej radi trávite svoj voľný čas. My vám dáme tipy, ako si vybudovať záhradu podľa vašich predstáv.

Záhradu skvelo doplnia rozkvitnuté kríky alebo iné dreviny, ktoré môžete v obchode zakúpiť už rozkvitnuté, musíte však počítať s vyššou cenou takýchto rastlín. S koreňovým balom ich môžete vysádzať počas celého vegetačného obdobia. Ale s ich počtom to nepreháňajte, postačia vám dve tri dreviny. Zvyšok môžete doplniť s rýchlo rastúcimi kríkmi, napríklad zlatovka, kéria.

Trávne koberce ušetria čas

Pokiaľ nechcete čakať, kým vám narastie krásne zelený trávnik, na trhu sú trávne koberce, ktoré vám ušetria čas, ale nie peňaženku. Už je na vašom zvážení, ktorú alternatívu si vyberiete. Terasu výborne osviežia vysadené letničky, ktoré na jar vysadíte do rôznych vegetačných nádob. Pri pravidelnej závlahe a prísunu živín sa vám odmenia bujným kvitnutím až do skorých mrazov. Tieto kvety sú cenovo dostupné a môžete si byť istí, že z nich budete mať radosť.

Živý plot rýchlo? Použijte rýchlorastúce listnáče

Uvažovali ste nad živým plotom? Živý plot rýchlo získate, ak na jeho založenie použijete rýchlorastúce listnáče (vtáčí zob, prípadne hrab). V žiadnom prípade by to nemali byť ihličnany či vždyzelené druhy. Na pekne hustý plot by ste totiž čakali veľa rokov. Záhrada by nebola záhradou, keby ste nemali kvetinové záhony. Tie si rýchlo založíte, keď si na jar kúpite kvitnúce trvalky a celú sezónu sa môžete tešiť z kvitnúcich záhonov. Vždy kupujte aspoň tri kusy z jedného druhu a vytvorte si tak menšie skupiny. Nezabudnite, že vyššie druhy patria dozadu a nižšie dopredu. Kvety na budovanie nakupujte v obchodných centrách určené pre záhradu, tam nájdete najlepšie ceny aj počas sezóny.
Reklama
     
Reklama
Reklama