Ako vybrať detské plienky

Plienky patria k základnej starostlivosti o vaše malé dieťa už od narodenina. Niekedy mamička spotrebuje až 8 plienok denne, a preto je správny výber plienok nesmierne dôležitý. Plienka odvádza vlhkosť z pokožky dieťaťa a prispieva k pokojnému vývoju bábätka. Stará sa o citlivú detskú pokožku a chráni ju pred infekciami. Plienky sú vyrobené tak, aby neobmedzovali pohyb dieťaťa a uľahčili mu prechod od plienok k nočníku.

Ako vybrať detské plienky

Látkové plienky

Je pravdepodobné, že ste pri čítaní prvých slov hneď pomysleli na jednorazové plienky, ktoré sú v tejto dobe populárne, upustilo sa od používania klasických látkových plienok. Rodičia uprednostňujú „jednorázovky“. Napriek tomu stále veľa mamičiek uprednostňuje látkové plienky. Povedzme si pár dôvodov, prečo to tak je. Látkové plienky udržiavajú pokožku dieťaťa stále v kontakte so vzduchom, sú oveľa priedušnejšie, a tým eliminujú vznik nepríjemných zaparenín a infekcií. Keby sme mali povedať  aj negatíva používania látkových plienok, tak je to najmä starostlivosť o ne. Mamičkám zoberie oveľa viac času ich pranie, sušenie a žehlenie. Dnes si však môžu mamičky vybrať z pestrej palety látkových plienok - od klasických štvorcových, cez nohavičkové, kapsové a all in one plienky.

Jednorazové plienky

Jednorazové plienky majú tú výhodu, že sa používajú jednorazovo – teda, že po použití ich stačí jednoducho vyhodiť a viac sa o plienku nestarať. Taktiež zachytia väčšinu moču a neprepustia. Sú vhodné na cestovanie, alebo akýkoľvek pobyt mimo domova. Negatívom je ich spomínaná nepriepustnosť, čo je vlastne pozitívom aj negatívom. Neprepustia moč, ale ani vzduch, čo môže dieťatku spôsobiť dermatologické ťažkosti.

Najlepšie pre vás

Keď rozmýšľate nad tým, aké plienky budú pre vás a pre vaše bábätko najvhodnejšie, musíte sa zamyslieť nad tým, čo je vhodné pre vás a pre dieťa. Zamyslite sa určite tiež nad tým, akým spôsobom chcete chrániť životné prostredie, pretože jednorazové plienky sú odpad, a toho odpadu bude veľa. Rôzne druhy plienok môžete aj kombinovať podľa vašich potrieb.

Pri nákupe odporúčame hľadať akciové ceny plienok – tie akciové sú často veľké balenia. Môžete si byť istí, že u nás nájdete vždy plienky v akcii.

Reklama

Informujeme spotrebiteľov, ktorým predávame výrobky alebo poskytuje služby, že majú podľa českého zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosúdne riešenie spotrebiteľského sporu z príslušnej zmluvy. Subjektom mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov je Česká obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869 (www.coi.cz).

Sprevádzkovateľom tohto serveru je MAFRA, a.s., so sídlom Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 1328. Spoločnosť MAFRA, a.s. je členom koncernu AGROFERT.