Bezpečný dom či byt pre deti

Bezpečný dom či byt pre deti

Naše milované ratolesti proste chcú všetko preskúmať všetkými svojimi zmyslami. Všetci vieme, že len tak neposedia a snažia sa dostať všade, aby si veci obzreli, ohmatali a ovoňali. Naštastie, že existujú pomôcky, ktoré naše deti chránia pred ublížením na zdraví. Tu máme pre vás pár tipov, ako zabezpečiť dieťa pred prípadnou nehodou, aby deti boli v bezpečnom domove.

Ako prvé na rade sú zástrčky, do ktorých deti radi strkajú prstíky, prípadne iné predmety, ktoré tam vmestia. Medzi ich obľúbenou hrou je strkanie kľúčov do zástrčiek. Proti tomu stačia obyčajné záslepky, ktoré sa odomykajú špeciálnym kľúčikom, ktorý bude bepečne mimo dosahu detí.

Dávajte dobrý pozor na ostré hrany stolov a skríň. K zabezpečeniu proti úrazom na ostrách hranách našich nábytkov stačí si kúpiť gumové nástavce na hrany stolíkov, ktoré sú vo svojom prevedení oblé, preto sa náraz do stolíka môže stlmiť.

Pokiaľ bývate na vysokom poschodí, určite si zabezpečte ochranu proti otváraniu okien, určite oceníte skutočnosť, že sa môžete spoľahnúť, že dieťa z okna nevypadne.

V domácnosti tiež oceníte monitor detí, tzn. „chúvičku“, ktorá dokáže zachytiť zvuky dieťaťa na desiatky metrov, v exteriéry na stovky metrov. Túto pomôcku už má každá druhá mamička, ktorá si v pokoji môže vonku grilovať a prístroj jej pomôže s ustrážením detí, najmä v spánku. V ponuke sú aj detské kamerky, pri ktorých môžu rodičia vidieť, čo sa deje v druhej izbe.

Pri poschodových domov nesmie v domácnosti s malými deťmi chýbať praktická bránka na schodisko. Schodisko je veľmi obľúbeným miestom pre deti, ale je to veľmi nebezpečné, pretože hrozí škaredý pád.

Nakoniec je potrebné rozmýšľať nad zabezpečením chemikálií, ktoré používame v domácnosti. Deti radi otvárajú a ochutnávajú všetko v dome, veľmi sa o to zaujímajú, preto si kupujte chémiu so zabezpečenými uzávermi a uchovávajte ich mimo dosahu detí.
Reklama
     
Reklama
Reklama