Kam na hory?

Zima je v plnom prúde a možno aj vy rozmýšľate, že by sa aj patrilo vyraziť niekam do hôr na nejakú parádnu lyžovačku, alebo sa len tak posánkovať s deťmi, nabiť sa zimnou atmosférou, keď je okolo vás plno šťastných lyžiarov a výskajúcich detí. Do hôr sa môžete vybrať tu, na naše krásne Slovensko, alebo do susedných krajín, kde užijete tiež parádnu lyžovačku. Výber je už na vás a my vám teraz predstavíme najkrajšie lyžiarske strediská u nás.

Kam na hory?

V okolí dolného Spiša a Gemera sa nachádza národný park Slovenský raj, v ktorom sa síce nelyžuje, ale lyžiarské strediská sa nachádzajú okolo neho. Na východe je to Hnilčík, na západe Vernár, na juhu Mlynky Gugeľ (pre pokročilých) a Mlynky Biele Vody – Dedinky (pre začiatočníkov).

Jedným z najznámejších a najnavštevovanješích lyžiarskych stredísk je jednoznačne Liptov. Na Liptove nájdete najväčšie slovenské lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry. Medzi ďalšie veľké a obľúbené strediská v regióne radíme aj Ružomberok - Malino Brdo a PARK SNOW Donovaly. Vynikajúce terény pre freeride sa nachádzajú pod Chopkom v Jasnej a v sedle Čertovica.

Hlavným centrom Turca je mesto Martin. Priamo nad mestom sa nachádza lyžiarske stredisko Martinské hole – Winterpark Martinky.

Vysoké Tatry ponúkajú atraktívne výhľady, vysoko položené zjazdovky a moderné lyžiarske strediská. V rázovitej obci Ždiar na rozhraní Spišskej Magury a Belianskych Tatier sa nachádza viacero lyžiarskych stredísk s výhodnými cenami, vhodných pre rodiny s deťmi. Zaujímavosťou jednoho zo ždiarskych stredísk, Ski Bachledka, je to, že sa tam lyžuje až v troch dolinách na jeden skipas. Najdlhšia a zároveň najvyššie položená slovenská zjazdovka sa nachádza v Tatranskej Lomnici.

Atrakcie

Rodinám s deťmi odporúčame navštíviť Donovaly, kde sa nachádza najväčší detský zimný park na Slovensku, alebo Jasnú, kde je viacero lokalít s označením Maxiland, ktoré sú určené pre najmenších návštevníkov.

Liptov ponúka tiež tri veľké termálne kúpaliská: Tatralandia na okraji Liptovského Mikuláša a Gino Paradise Bešeňová pri Ružomberku sú veľké aquaparky s širokou paletou wellness služieb a množstvom tobogánů. V rámci wellness vo Vysokých Tatrách odporúčame aquapark Aquacity Poprad.

Najlepšie podmienky pre bežecké lyžovanie sú na Štrbskom Plese, kde sú pravidelne upravované trate v rôznych dĺžkach. Tatranská lyžovačka trvá zvyčajne od novembra až do mája. V zime sú síce turistické chodníky uzavreté, ale na niektoré plesá sa pokojne môžete s rodinou či priateľmi vybrať, odporúčame Zelené pleso alebo Popradské pleso.

Reklama

Informujeme spotrebiteľov, ktorým predávame výrobky alebo poskytuje služby, že majú podľa českého zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosúdne riešenie spotrebiteľského sporu z príslušnej zmluvy. Subjektom mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov je Česká obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869 (www.coi.cz).

Sprevádzkovateľom tohto serveru je MAFRA, a.s., so sídlom Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 1328. Spoločnosť MAFRA, a.s. je členom koncernu AGROFERT.