Lowcost cestovanie nielen pre študentov

Lowcost cestovanie nielen pre študentov

Lowcost cestovanie, alebo cestovanie za málo peňazí, nemusí byť vecou len pre študentov, ktorí si veľký luxus nemôžu dovoliť. Naopak môže to byť príležistosť pre všetkých cestovateľov zažiť viac dobrodružstva. Vyžaduje to ale viac plánovania, ale nemusíte sa obávať, my vám prinášame niekoľko tipov, ako využiť nízkonákladové prostriedky k vášmu vytúženému cestovaniu.

Plánovanie

Prvou najdôležitejšiou vecou je pre cestovanie za menej peňazí plánovanie. Plánovanie od kúpi letenky, ubytovania či atrakcií. Keď si všetky veci spíšete a naplánujete, nemalo by sa vám stať, že budete musieť prekročiť váš rozpočet. Keď to budete mať na papieri, môžete veci lepšie zhodnotiť, preorganizovať a nastaviť si prehľadný plán, ktorého sa budete držať.

Letenky

Hľadanie najlacnejšej a najvýhodnejšej letenky by vám zabralo veľa času a úsilia. Preto sú tu pre vás prostriedky, ktoré vám vyhľadávanie zjednodušší. Olajkujte si napríklad na Facebooku stránku o výhodných letenkách a budú vám prichádzať rôzne zaujímavé ponuky. Takisto sa zaregistrujte svojím emailom na stránky, ktoré sa predajom leteniek zaoberajú a špecializujú sa na výhodné letenky a bude vám chodiť na email upozornenie o výhodných letoch. Taktiež nájdete lacnejšie letenky, keď si do vyhľadávača dáte „everywhere“, čiže letenky kdekoľvek, mimo špecifickú destináciu.

Ubytovanie

Poobzerajte sa na internetových stránkach ako Couchsurfing.com alebo airbnb.com, či by vám nevyhovovalo ubytovanie v domácom prostredí miestnych, využite tento typ ubytovania, keď chcete ušetriť. Odmenou pre vás bude nielen lacnejšie ubytovanie, ale aj využitie tipov od miestnych, kam sa vybrať, čo zažiť, kde sa najesť. Taktiež využite hostely, nie hotely, predsa len zážitky zbierate cez deň a nie v noci.

Veci so sebou

Možno sa to nezdá, ale na cestovanie nepotrebujete priveľa vecí, stačí si zabaliť len to najnutnejšie, základné kúsky zo šatníky, nevyhnutnú drogériu, doklady a ide sa. Úplne najvýhodnejšie je zabaliť si veci do príručnej batožiny, za ktorú neplatíte.

Keď sa to dá, pohybujte sa peši, ušetríte a spoznáte nové ulice a zákutia vašej destinácie. Pokiaľ ste hladní a chcete sa niekde dobre najesť, nechoďte hneď do prvej reštaurácie na turistickej ulici, tam sú ceny „pre turistov“. Skúste odbočiť do nejakej menšej, vzdialenejšej uličky, kde vám navari ako pre domácich s domácimi cenami.

Na záver vám pripomenieme, že lacná letenka neznamená lacná dovolenka. Pretože môžete natrafiť na výhodnú letenku do zeme, kde je drahé všetko a v konečnom dôsledku neušetríte.
Reklama
     
Reklama
Reklama