Sladké aj slané pečivo bez lepku | Vitacelia.sk

Naspäť do školy – vybavte svojho školáka

Ide vaše dieťatko do prvej triedy a vy stále dokola skúmate zoznam, či máte všetko? Zistili sme za vás, čo je naozaj nutnosť. Skontrolujte si to spoločne s nami.

Naspäť do školy – vybavte svojho školáka

Nutná výbava školáka sa líši podľa stupňa vzdelania. Staršie deti majú iné potreby ako nervózny prváčik. S prváčikmi je to ale pre rodičov najťažšie - ešte nevedia, do čoho idú, a zmena z dieťaťa na školáka nie je len v aktovke a peračníku, ale aj v izbičke. Nutne totiž potrebuje písací stôl, lampičku a kvalitnú stoličku. A to je len začiatok. Čo nasleduje?

Nutná výbava pre školáčika

Ak ide vaše dieťa do prvej triedy, potom ste už určite pocítili ten vietor v peňaženke. Niektoré prieskumy dokonca tvrdia, že náklady rastú z roka na rok. Zoznamy, čo deti potrebujú, sú pre každú školu rôzne. Iné môžu byť pre prvé triedy aj v rámci jednej školy - tam ide zase o potreby a fantáziu daného učiteľa. Preto je vždy lepšie riešiť konkrétne potreby s vlastnou školou. Kompletné zoznamy dostali rodičia prváčikov už niekoľko mesiacov pred začiatkom školy, alebo si ich mohli stiahnuť na oficiálnych školských webových stránkach. My vám teraz ale pre istotu ponúkame univerzálny zoznam, podľa ktorého si môžete skontrolovať, či vám niečo nechýba.

Ceny sa môžu líšiť kraj od kraja, veci sa dajú lacnejšie kúpiť napríklad na rôznych zľavových portáloch a zľavové akcie majú aj jednotliví výrobcovia.

Čo zaobstarať:

Aktovka - ceny kvalitných aktoviek sa pohybujú od 35 eur vyššie. Možno ich ale určite zakúpiť v akciách lacnejšie. Skôr ale počítajte s cenou okolo 50 eur.  (školská taška v Tesco v akcii)

Peračník (peračník v Kauflande v akcii) - väčšina rodičov sa zhoduje, že najvýhodnejším je ten dvojposchodový, ktorý nezaberie v aktovke toľko miesta ako jednoposchodový alebo trojposchodový. Dôležité je potom vybavenie peračníka, tu bude najlepšie, ak kúpite prázdny peračník a naplníte si ho sami - v prvej triede je potrebné:

mäkká ceruzka č. 2 cca 3 ks (ceruzky v Tesco v akcii)

nelámavej farbičky 12 farieb (niektoré školy dovoľujú i fixy)

plniace ergonomické pero (Centropen pero v Tesco v akcii)

strúhadlo so zásobníkom (strúhadlo Croc-Croc v Kauflande v akcii)

guma a pravítko (trojúhelníkové pravítko v Kauflande v akcii)

Celkovo sa suma môže vyšplhať na 20 eur

Vrecko s prezúvkami 18 eur

 

Vrecko na telocvik (školské vracko v Tesco v akcii) - v ňom sú dôležité:

tenisky na cvičenie vonku

cvičky do telocvične

tepláková súpravatričko (mikina a tepláky v Pepco v akcii)

Celkom súprava vychádza na 35 eur

 

Výtvarný kufrík (školský kufrík v Kauflande v akcii) - do neho kúpte:

vodové farby (vodové farby Maped v Tesco v akcii), voskovky, tempery

plastelínu (Koh-i-Noor platelína v Tesco v akcii)

kelímok na vodu

igelitový obrus na lavicu, podložku

handričku, zásteru / staré tričko

2-3 ks plochých štetcov a guľaté štetce rôznych veľkostí

modelovacie podložku

ostré nožnice s guľatou špičkou a tyčové lepidlo (lepidlo v tyčinke v Tesco v akcii)

Výbava na výtvarnú výchovu vychádza na 20 eur

 

A nakoniec -  papierové hodiny (hodiny na výučbu v Tesco v akcii), učebnice, zošity (školský zošit A5 v Tesco v akcii), písanky - to všetko sa dá zaobstarať okolo 20 eur

 

Staršie deti toho toľko nepotrebujú

Výdavky pre deti, ktoré idú do vyšších tried, už nie sú tak hrozné. Väčšinu majú z vlaňajška a tak je skôr potrebné si s nimi sadnúť a pozrieť, čo je potrebné dokúpiť a čo sa ešte využije z minulého školského roka. Väčšina väčších výdavkov sa týka školskej družiny, jedálne, príspevkov do rodičovského združenia a najväčšou položkou zostávajú i naďalej krúžky.

 


Informujeme spotrebiteľov, ktorým predávame výrobky alebo poskytuje služby, že majú podľa českého zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosúdne riešenie spotrebiteľského sporu z príslušnej zmluvy. Subjektom mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov je Česká obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869 (www.coi.cz).

Sprevádzkovateľom tohto serveru je MAFRA, a.s., so sídlom Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 1328. Spoločnosť MAFRA, a.s. je členom koncernu AGROFERT.