Tipy na mikulášsku nádielku

Tipy na mikulášsku nádielku

Už je to tu! Už o pár dní budú po celom Slovensku chodiť Mikuláš s čertom, aby potešili dobré aj zlé deti nejakým tým balíčkom so sladkosťami a ovocím.

Dnes už nie je výnikou, že si deti nájdu v balíčku aj menšie hračky. Je už na rodičoch, aký obsah mikulášskeho balíčka budú preferovať, samozrejme s prihliadnutím na zlé činy, za ktoré deti dostanú zemiaky, cibule alebo uhlie. Keď vojdete do supermarketu a ste zaplavení rôznymi čokoládovými dobrotami a inými produktm,i neviete si z tej ponuky vybrať? My vám dáme pár inšpiratívnych tipov, ako balíček pre svoje ratolesti vyskladať.

Najtradičnejšou sladkosťou sú čokoládové figúrky v podobe Mikuláša, čerta alebo anjela, prípadne zimného panáčika, ako je snehuliak alebo sob. Do balíčku môžete vložiť aj Mikuláša, aj čerta, na kvalitnej čokoláde si každé dietko pochutná. Dávame do pozornosti, aby ste si pri nákupe čokoládových figúrok dávali pozor na obsah kakaovej zložky, pretože práve čokoládové figúrky sú niekedy nie veľmi chutné. Odporúčame zvoliť renomovanú značku čokolád, pri ktorej viete, aké čokolády vyrábajú. V ponuke sú aj čokoládové mince, tie sú tiež veľmi obľúbené u detí. Mince z čokolády zvyknú byť chutné.

Ďalšou sladkosťou, ktorá deti poteší, sú lízanky. Môžu byť čokoládové alebo obyčajné s ovocnou príchuťou. Veľmi obľúbené sú lízanky so žuvačkou vo vnútri. Ďalej sa predávajú rôzne perníky s mikulášskými motívmi. Všetky sladkosti s mikulášskymi motívmi sú obľúbené a žiadané do balíčka.

Niekedy rodičia dávajú do balíčka aj čokoládový adventný kalendár. Jedinou nevýhodou je, že deti začnú otvárať oblôčiky na kalendári až šiesty deň v decembri.

Tradičnou súčasťou balíčka je ovocie, suché ovocie a orechy. Tradičné a obľúbené sú v tomto čase mandarínky, aj banány, prípadne jabľčka, hrušky. Medzi tradičné orechy v balíčkoch sú burské oriešky, ale pozor- vhodné je kúpiť tie nerozlúpnuté – čerstvé, nie pražené, nech si každé dieťa užije tú chuť, keď si samo rozlúskne oriešok.

Všetko toto by tradičný balíček mal obsahovať. Môžete ho spestriť aj jedným zemiakom alebo uhlím za zlé skutky. Neodporúča sa toho dávať priveľa, aby dieťa nebolo smutné, má to byť iba veselý element v balíčku.
Reklama
     
Reklama
Reklama