Zaujímavosti

Ako sa oslavuje Halloween vo svete

Halloween je jeden z najstarších sviatkov sveta, pochádzajúcich z pohanských časov. Oslavuje to dnes viac ľudí vo viacerých krajinách ako kedykoľvek predtým. Je na to jednoduchý dôvod: je to zábava a je to dobrá, čistá, neškodná zábava pre mladých a starých!

31.10.2018

Prečítať celý článok

Recepty na Halloween

Halloween sa rýchlo blíži ... Čo ho osláviť s nejakou dobrotou inšpirovanou jeseňou alebo práve samotným Halloweenom? Tu vám prinášame tri jednoduché a rýchle recepty.

17.10.2018

Prečítať celý článok

Ako ušetriť pri nákupe mliečnych výrobkov

Vo výžive ako sú mlieko a mliečne výrobky dôležitými potravinami. Pre organizmus sú významným zdrojom vápnika, ktorý je potrebný pre zdravý rast a vývoj kostí a zubov.

15.10.2018

Prečítať celý článok

Ako ušetriť pri nákupu do školy

Škola volá! Pribúdajúce augustové dni nám pripomínajú, že sa pomaly začína nový školský rok a s ním spojené školské povinnosti. Ku nim nepatrí len začiatočné opakovanie si učiva z predchádzajúceho roku, ale aj nakupovanie školských potrieb, ktorých treba neúrekom. My vám pomôžeme zorientovať sa v širokom výbere školských potrieb ako aj poradíme, kde a ako pri tom ušetriť.

04.09.2018

Prečítať celý článok

Ako ušetriť pri vybudovaní záhradky

Sezóna je v plnom prúde, leto je pred nami a aj vy radi trávite teplé letné dni na terase vášho domu? Celú atmosféru vám môže urobiť pekne vybudovaný a zladený exteriér, presnejšie záhrada, v ktorej radi trávite svoj voľný čas. My vám dáme tipy, ako si vybudovať záhradu podľa vašich predstáv.

25.06.2018

Prečítať celý článok

Ako ušetriť pri upratovaní

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami nie jedna gazdinka rozmýšľa nad predvianočným upratovaním celého domu alebo bytu a láme si hlavu, ako to spraviť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. My vám ponúkame zopár tipov a rád ako si poradiť so špinou v domácnosti. Ideme na to!

19.06.2018

Prečítať celý článok

Ako vybrať detské plienky

Plienky patria k základnej starostlivosti o vaše malé dieťa už od narodenina. Niekedy mamička spotrebuje až 8 plienok denne, a preto je správny výber plienok nesmierne dôležitý. Plienka odvádza vlhkosť z pokožky dieťaťa a prispieva k pokojnému vývoju bábätka. Stará sa o citlivú detskú pokožku a chráni ju pred infekciami. Plienky sú vyrobené tak, aby neobmedzovali pohyb dieťaťa a uľahčili mu prechod od plienok k nočníku.

19.06.2018

Prečítať celý článok

Ako vybrať dobrú tatársku omáčku

Na Slovensku je tatárska omáčka, okrem majonézy, veľmi obľúbená. Podľa jednej štúdie priemerný Slovák spotrebuje kilogram tatárskej omáčky ročne. A prečo je taká obľúbená? Podáva sa totiž k našim najtradičnejším pokrmom, ktoré majú Slováci veľmi v obľube. Viete si, napríklad, predstaviť poctivý vyprážaný syr bez tatarky? Alebo čo poviete na tradičný zemiakový šalát, ktorý dochucujeme nielen majonézou, ale aj tatárskou omáčkou. Podávame ju aj ku grilovaným rybám, mäsku alebo do zeleninových šalátov.

19.06.2018

Prečítať celý článok

Falošná slepačia polievka

1 lyžica oleja, 1 väčšia mrkva, kúsok petržlenu, 2 lyžice hrubej múky, 1,25l vody, 1 kocka slepačieho bujónu, 4 zrnká čierneho korenia, 2 zrnká nového korenia, 50g niťových rezancov, petžlenová vňať, ovčí syr alebo tvrdý tvaroh pri podávaní

19.06.2018

Prečítať celý článok

Ako nakupovať bazény

Pri nákupe bazénov je treba zvážiť hneď niekoľko faktorov. Hľadáte bazén do domu alebo na záhradu? Nadzemný alebo podzemný? Veľký či malý? Nafukovací alebo umelohmotný či murovaný? Okrúhly alebo obdĺžnikový? Má slúžiť na plávanie alebo iba na letné osvieženie? Aby ste sa z toho všetkého nezbláznili, prinášame vám malého sprievodcu, ktorý vám pomôže s výberom toho pravého bazéna pre vás.

28.03.2018

Prečítať celý článokReklama
     
Reklama
Reklama