Zahájenie grilovacej sezóny

17.05.2019

Teraz v máji nám slnečné lúce pekne zohrievajú zem, preto mnohí z nás uvažujú o stolovaní vonku pod holým nebom. Na to sú ako stvorené tradičné grilovačky alebo barbecue party či opekačky. Tak si nachystajme kvalitný gril, inšpirujme sa zaujímavými receptami a poďme s priateľmi grilovať.

Zahájenie grilovacej sezóny

Najdôležitejším kritériom pri výbere grilu je jeho účel. Je rozdiel, keď budete grilovať len pre vašu polovičku, alebo budete organizovať „grilpárty“ pre široký okruh ľudí. Tu sú rôzne druhy grilov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Gril na drevené uhlie zoženite od 20 až po 200 eur. Je vhodný na umiestnenie do záhrady. Takýto gril, ktorý spôsobí dymovú chuť jedla, je náročný na údržbu, ale je vhodný do každej domácnosti.

Vhodnou alternatívou je elektrický gril, ktorý tiež kúpite za pomerne lacný peniaz. Údržba takéhoto grilu je jednoduchá, avšak nezostane vám na pokrmoch dymová príchuť. Taktiež ho musíte umiestniť tam, kde máte prístup k elektrickej energii, môže to byť napríklad na terase alebo v interiéri.

Plynový gril je trochu drahšia investícia, kúpite ho do 600 eur, ale údržba je jednoduchá a môžete na ňom regulovať teplotu, tak ako na elektrickom.

V ponuke je ešte keramický gril, ktorý dostanete od 1000 do 2000 eur a je vhodný na terasy, balkóny, záhrady. Jeho údržba je pomerne náročná, môžete na ňom regulovať teplotu a výhodou je dymová chuť na pokrmoch.

Pokiaľ ste si už svoj gril vybrali, inšpirujte sa našimi tipmi na výborné grilované pokrmy na každú príležitosť.

Najtradičnejsím pokrmom je grilované kura. Úplne najlepšou alternatívou je kurča nastoknuté na tyči a vložené do grilu, kde sa môže pokojne otáčať a grilovať. Kurča si celé zvonku a zvnútra poriadne nasolíme, okoreníme, do jeho vnútra vložíme cibuľu, bylinky ako je rozmaríntymian, kurča uzatvoríme a dáme grilovať. Počas grilovania kurča môžeme potierať pivom, aby dostalo nádhernú farbu. Podávame ho s grilovanou zeleninou a zemiakmi na masle.

Pokiaľ máte radi bravčovinu, určite oceníte grilovanú marinovanú krkovičku. Mäso nakrájame na plátky, po okrajoch narežeme, aby sa nám pri pečení nekrútilo, namarinujeme a necháme to odstáť na noc v chladničke. Marinádu si pripravíme takto: V mise zmiešame olej, horčicukoreniny (korenie štyroch farieb, koriander, mletá rasca) a mäso do takej zmesi naložíme. Na mäso ešte poukladáme plátky cibule a cesnaku.

Aké si máte vybrať nápoje ku grilovanému mäsu? Určite sa k nemu hodí pivo alebo víno. Pre tých, ktorí si radšej vyberú nealkoholický nápoj, máme zaujímavý nápad na domácu uhorkovú limonádu. Pripravíte ju zo šalátovej uhorky, citrónu a minerálky. Uhorku nastrúhame na kolieska. Šťavu z uhorky zlejeme do pohára. Pridáme šťavu z polky citróna a zalejeme minerálkou. Vložíme nastrúhané kolieska uhorky a citróna.

Prajeme vám príjemnú a chutnú grilovačku.

Mohlo by vás zaujímať

Zdravá a rýchla desiata pre školákov

Každá mamička a každý školák to každý deň musia riešiť. Čo si pripraviť, ako si pripraviť nejakú desiatu do školy, aby si školáci zaplnili bruško, kým neskončí vyučovanie a neide sa na teplý obed. Ponuka receptov na desiatu je nespočetné množstvo, ale nájsť práve zdravší a ešte k tomu rýchly variant už možno vyžaduje premyslieť si zoznam potravín už pri nákupe

Naspäť do školy – vybavte svojho školáka

Ide vaše dieťatko do prvej triedy a vy stále dokola skúmate zoznam, či máte všetko? Zistili sme za vás, čo je naozaj nutnosť. Skontrolujte si to spoločne s nami.

Dokonalé letné osvieženie: domáce zmrzliny

Ešte máme stále leto, horúce dni nás nútia vyberať si chladnejšie pokrmy, a k tým patrí jednoznačne zmrzlina.

Piknik s priateľmi. Čo vám nesmie chýbať v košíku?

Leto volá po dobrodružných zážitkoch a jedným zo spôsobov, ako si spríjemniť pobyt vonku je piknik. Nielen že sa na pikniku nadýchate čerstvého vzduchu, ale porozprávate sa s rodinou či priateľmi a popri tom sa príjemne najete a popijete.

Nová služba v dm, nechajte si poradiť od beauty poradkyne

Od mája 2019 môžu byť zákazníčky drogérií dm v niektorých filiálkach ostať príjemne prekvapené.

Otváracie hodiny na sviatok svätého Cyrila a Metoda

V piatok 5. júla bude mať celé Slovensko štátny sviatok svätého Cyrila a Metoda, počas ktorého budú prevádzky našich hypermarketov a supermarketov zo zákona zatvorené. Máme pre Vás stručný prehľad o tom, ako budú naše obchody otvorené.

Ako zbaliť dieťa na tábor a na nič nezabudnúť

Aký program chystáte pre vaše deti na tohtoročné letné prázdniny, na ktoré sa všetky deti tešia? Uvažovali ste nad detským letným táborom?

Kam na Deň detí

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa každoročne oslavuje 1. júna. Na Slovensku sa tento sviatok slaví už od roku 1952. Tento deň je venovaný predovšetkým deťom, a tak rodičia sa v mnohých krajinách snažia urobiť tento deň svojim deťom výnimočným. Niekedy ide len o uvolnenie od úloh doma, alebo rodičia povolia viac čokolády. Dobrým nápadom ako oslaviť Deň detí je zorganizovať pre deti nejaký výlet v slovenských lokalitách. Naše obce už tradične ponúkajú akcie venované deťom.

Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Veľká noc sa blíži rýchlym tempom a aj vy rozmýšľate nad tým, ako sa orientovať v otváracích hodinách počas veľkonočných sviatkov? Predsa len, sviatky trvajú od Zeleného štvrtka do Veľkonočného pondelka a vy určite chcete mať všetko nakúpené, čo treba, aby ste si pokojne mohli vychutnať veľkonočné hody. Prinášame vám stručný prehľad o tom, ako sú naše najväčšie reťazce otvorené.

Netradičné zdobenie veľkonočných vajíčok

S veľkou radosťou môžeme povedať, že jar sa nám už oficiálne začala, stromy začínajú kvitnúť, vtáčiky spievajú svoje jarné árie, vonku sa citelne oteplilo a teraz je ten správny čas rozprávať sa o prípravách na Veľkú noc, pretože tá sa blíži. Už sme vám predstavili nápady na veľkonočné recepty, teraz sa budeme zaoberať farbením a zdobením veľkonočných vajíčok.

Najobľúbenejšie letáky


Informujeme spotrebiteľov, ktorým predávame výrobky alebo poskytuje služby, že majú podľa českého zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosúdne riešenie spotrebiteľského sporu z príslušnej zmluvy. Subjektom mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov je Česká obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869 (www.coi.cz).

Sprevádzkovateľom tohto serveru je MAFRA, a.s., so sídlom Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, oddiel B, vložka 1328. Spoločnosť MAFRA, a.s. je členom koncernu AGROFERT.